Google+
Telefon: +90 (312) 235 91 98 - 99

İçerik Yönetimi

Sosyal medya danışmanlığı alanında da büyük önem taşıyan içerik yönetimi, işinize ve sektörünüze uygun şekilde oluşturulan metinlerin belli başlı internet kuralları ve prensiplerine uyacak hale getirilmesi işlemine denir. Bu kurallara göre oluşturulan içerikler, markanızın ve sitenizin hem arama motorları nezdinde hem de kullanıcı gözünde itibarını yükseltir. Bu da olumlu geri dönüş ve akılda kalıcılık sağlar.

İstediğiniz alanda içeriğinizi oluşturacak kişinin, öncelikle bu alanda kendinden emin olacak ölçüde derin bilgiye sahip olması, ayrıca yukarıda bahsedilen kurallara hakim olması ve doğru içerik oluşturma yetisinin gelişmiş olması gerekmektedir. Doğru oluşturulan ve yönlendirilen bu içerikler hem sosyal medya platformlarında markanıza gelen ilgiyi ve ürün veya hizmetinize olan talebi arttırır, hem de markanızın imajını ve kalitesini geliştirerek rakiplerinizin önüne çıkartır. Özellikle rekabet oranı yüksek sektörlerde tercih sebebi olması işten olmayan bu fark, müşteri sayısı ve karlılık artışında büyük rol oynar.

Doğru içerikle oluşturulan internet siteleri ise sizi arama motorlarında bir adım ileri taşır. Bu sayede araştırma yapan insanların size daha kolay erişmesi, internet sitenizin istenen trafiğe ulaşması sağlanır. Bu sayede siteniz hem arama motorlarınca hem de internet kullanıcılarınca otorite bir site haline gelir. Bunun sonucunda ise işinize olan güven artmakla beraber, markanızın imajı sağlamlaşmış olur. Kısa sürede büyük etkiler yaratabilen bu süreç sadece özgün ve işinde profesyonel kişilerce oluşturulmuş, doğru ve hedefe odaklanmış içeriklerle oluşturulabilir.

İçerik yönetimi için olmazsa olmaz bir diğer önemli özellik ise görsel içerik alanıdır. Yazılı içerikten büyük ölçüde ayrılan bu alan, çok daha kısa sürede izlenim bırakır. Ayrıca okuyucular, yazılı içeriği okumadan önce görsel içerikten etkilenir. Doğru görsel seçimi de özellikle sosyal medya paylaşımlarında en az doğru metin içeriği kadar önemlidir.

Bir kişi dünyanın en iyi fikrine sahip olabilir. Ancak yeterince kişiyi ikna edemez ise o fikrin hiçbir önemi olmayabilir.

Gregory Berns - Amerikalı Nörolog

İyi içeriğin bir diğer önemli özelliği de, viral içerik sunabilmesidir. Viral içerik yazılı ve görsel olarak bilinçaltında, ilk bakışta farkedilmeyen çağrışımlar yaparak arkaplanda pazarlama yapmayı ve ürüne ilgiyi arttırmayı amaçlayan içeriklerdir. Özellikle sosyal medyadaki paylaşımlarda ve kampanya duyurularında büyük önem kazanan viral içerikler, okuyan kişi farketmeden ilgisini çekmeyi amaçlar.

İlgili Yazılar

Yazı Bulunamadı