Google+
Telefon: +90 (312) 235 91 98 - 99

Mobil Uygulamalar

Teknolojinin ilerleyip akıllı telefonların günden güne yaygınlaşmasıyla beraber, mobil uygulamalar insanların hayatında büyük bir paya sahip oldu. Yapılan araştırmalara göre akıllı telefon kullanıcılarının %40'ına yakını hergün telefonlarıyla 100 dakika üzerinde zaman geçirmekte ve bu kullanıcıların neredeyse tamamı, geçirdikleri sürenin %90'ından fazlasını uygulamalarda harcamaktadır. Eskiden sadece konuşmak ve mesajlaşmak amacıyla kullanılan mobil cihazlar, artık günümüz bilgisayarlarının hızı ve yetenekleriyle son kullanıcıya sunulabilmektedir.

Mobil uygulama kapsamında tabletlerde ve akıllı cep telefonlarında kullanılan tüm uygulamalar sayılmaktadır. Bu uygulamalar kapsamında ise web sitelerinin mobil uyumlu sürümleri, masaüstü yazılımlarının mobil sürümleri, doğrudan mobil için üretilmiş oyun ve uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaların büyük kısmında tablet bilgisayarlar için ayrı sürümler dahi oluşturulmuştur.

Bugün cep telefonunuzdaki bilgisayar 1965 yılında MIT'deki bir bilgisayardan 1 milyon kat daha ucuz, bin kat daha güçlü ve yüzbin kat daha küçüktür. Eskiden bir binaya sığan şey, artık cebinize sığmaktadır. Bugün cebinize sığan şey, 25 yıl içinde bir kan hücresine sığacaktır.

Ray Kurzweil - ABD'li yazar, bilim insanı, mucit ve fütürist

Mobil uygulamaların en büyük avantajı, erişim ve yetkiye her yerden sahip olabilme avantajı sunmalarıdır. Bilgisayarınızda bir uygulamadan yaptığınız tüm işlemleri, bilgisayarınızın başında değilken mobil cihazınızdan da yapabilmenizi sağlamakta ve çalışma zamanınıza büyük esneklik getirmektedir. Bu nedenle, özellikle yoğun ve acil iş yükü, sürekli takip gerektiren işlemlerde mobil uygulamalar büyük bir avantaj ve hız katmaktadır.

İlgili Yazılar

Yazı Bulunamadı